Bilgilendirme

Blog sayfamızda yer alan reklamların geliri Sahipsiz sokak hayvanlarına mama olarak dağıtımı yapılcaktır.Sizde reklam vermek için info@aktifpet.com mail atabilirsiniz.Ayrıca mama bağışı için tarafımıza mail atabilirsiniz.Sokak hayvanlarına gönderdiğiniz mamalar aktifpet olarak kar marjı olmaksızın geliş fiyatına gönderilcektir.


Amerikan Kedisi(Amerikan stenografi)

2019-08-08 19:16:59 0 Yazar: Aktifpet Okundu: 3787
Amerikan Kedisi(Amerikan stenografi)

Amerikan Kedisi, asıl olarak Mayflower'dan Amerika'ya getirildi. O zamanlar çalışan kediler olarak adlandırıldılar ve gemideki yiyecek kaynaklarını fareleri ve fareleri öldürerek korumak için önemli işlere sahiplerdi. Yeni dünyaya ulaştıklarında sevgi dolu kişilikleri ve fareleri yakalama yetenekleri onları yerleşimciler arasında çok popüler yaptı.

 

1900'lü yılların başında, son zamanlarda Amerika'ya ithal edilen Siyam gibi yabancı ırklarla iç içe geçmeye başladılar. Kedinin klasik özelliklerini koruma çabasıyla, yetiştiriciler görünüm, sağlık ve kişiliğin tutarlılığını sağlamak için cinsin en iyi örneklerini seçici bir şekilde eşleştirmeye başladılar. 1966'da cinsin adı Yerli stenografiden Amerikan shorthair(amerikan kedisine)'e çevrildi, bu yüzden şimdi yerli kısa tüylü denilen soyağacı olmayan kuzenleriyle karıştırılmayacaktı. İki cins arasındaki temel fark, Yerli stenografi Amerikalı bir stenoza benzeyebilse de, seçici üreme eksikliklerinin, kolay giden bir kişiliğe sahip olmalarını sağlamadığıdır.

 

Amerikan Shorthair, 8 ila 15 pound ağırlığındaki orta ila büyük bir kedidir. Yağsız kaslı gövdeleri, büyük başları, yuvarlak kulakları ve her zaman gülümsüyor gibi görünen etkileyici yüzleri vardır. Kısa saçları özel bir bakım gerektirmez ve en çok tercih edilen gümüş tabby olan çok çeşitli renklerde gelir.

 

Amerikan Shorthair sizin için uygun mu? Sadece Amerikan Shorthair ismi size bunun egzotik bir kedi olmadığını söyler, bu nedenle bir kedinizi arkadaşlarınızı etkilemek istiyorsanız, bu muhtemelen sizin için bir kedi değildir. Her ne kadar soylu bir kedi olsalar da, yalnızca gerçek bir kedi meraklısı aralarında bir Yerli Tüysüz ile aralarındaki farkı bilir. Herhangi bir yaştaki diğer kediler, köpekler ve çocuklarla iyi geçinebilme yetenekleriyle övgüye değer bir kedi arıyorsanız, American Shorthair kesinlikle sizin için kedidir. Aslında, nadiren evlerinden olan bekar insanlardan, ailenin arkadaşça sevecen bir üyesi olacak bir ev kedisi isteyen ailelere, sakin bir arkadaş arayan yaşlı insanlara, hemen hemen herkes için mükemmel kedilerdir. ve aşırı zorlu değil.

İlgili Bloglarımız

Yorumlar

Yorum Yazınız