Kedilerde Yün Çiğneme Davranışı

2019-07-26 19:23:53 0 Yazar: Aktifpet Okundu: 639
Kedilerde Yün Çiğneme Davranışı

Yün çiğnemenin ne olduğu hakkında bilgi sahibi değilseniz, bu istenmeyen davranış tam olarak göründüğü gibi olur. Yün çiğneme kedisi birkaç dakika içinde bir süveteri, bir çift çorabı ve hatta bir battaniyeyi tahrip edebilir. Bazı kedilerin lif istediği, bazı cinslerin diğerlerinden daha fazla ihtiyaç duyduğu düşünülmektedir. Örneğin, Siyam kedileri genellikle bu davranışı gösterir.

 

Bu sorunu çözmek için tüm ayartmaları kaldırmanız gerekir. Üzerinde battaniye varsa, yorgan veya yatak örtüleri üzerinde yatağınızı yapmayın. Çoraplarını yere atma. Ve kazak çekmecelerini kapalı tuttuğundan ve kedinin onlara bulabileceği raflarda kazak saklamadığından emin ol.

 

Eğer şu anda sadece konserve besleniyorsanız, kuru kedi mamasına geçiş yapın. Hatta serbest tercihli beslenme önermek zorunda kalabilirsiniz, bu da kedinin istediği zaman onları içine sokması için dışarıda bırakılması anlamına gelir. Halen kuru gıdalar besliyorsanız, veterinerinizle daha yüksek bir lif formülüne geçme hakkında konuşun. Sadece kuru yiyecek yemeyi reddeden bir kediniz varsa, yarım çay kaşığı balkabağı ya da yarım çay kaşığı kaşığı ekleyerek, konserve yemeklerinin lif içeriğini artırmaya çalışın. Bunu yavaşça yapmaya başlayın, bir seferde sadece birkaç pul ekleyin ve yarım çay kaşığı kadar çalışın.

 

Ayrıca kedinizin de atıştırması için biraz pisi yeşili yetiştirmek isteyebilirsiniz.

İlgili Bloglarımız

Yorumlar

Yorum Yazınız