Bilgilendirme

Blog sayfamızda yer alan reklamların geliri Sahipsiz sokak hayvanlarına mama olarak dağıtımı yapılcaktır.Sizde reklam vermek için info@aktifpet.com mail atabilirsiniz.Ayrıca mama bağışı için tarafımıza mail atabilirsiniz.Sokak hayvanlarına gönderdiğiniz mamalar aktifpet olarak kar marjı olmaksızın geliş fiyatına gönderilcektir.


Somali Kedisi

2019-08-09 12:10:35 0 Yazar: Aktifpet Okundu: 1178
Somali Kedisi

                    Somalili Kedsii uzun saçlı kuzeni Habeş . İlk olarak 1950'lerde uzun saçlı Habeşyalıların yetiştirme programlarının sonucu olarak ortaya çıktılar. Gür kuyrukları, ruff'ları ve rüzgârları, maskeli yüzleri ve gıdıklayan kürkleri ile Somali, onları 1 ile 10 arasında bir ölçektesek 9 puan alacak, çok egzotik görünümlü bir kedi yapan güçlü bir tilkiyi andırıyor.öyleki  onlara vahşi bir görünüm verir. Özellikle güneş ışığında, göz alıcı bir ışıltılı görünüm veren 4 ila 6 alternatif renk bandından oluşur. Dört renkte gelirler: kırmızı, kırmızı, mavi ve açık kahverengi. 8 ila 10 pound ağırlığındaki erkekler, zarif ve zarif uzun yağsız gövdeli orta boy kedilerdir.

 

                   Somali, evden şarj ederken, havada zıplarken veya maymun gibi sağa sola doğru koşarken sıkça göreceğiniz çok aktif bir kedidir. Oynamak için seviyorum ve oynamak için öğretilebilir. Çok canayakınlar ve insan arkadaşlıklarını geliştiriyorlar ve şefkatli olmalarına rağmen, nadiren kucak kedisi oluyorlar, sizden çok yanınızda oturmayı tercih ediyorlar. Somali'nin yaptığınız her şeye dahil olma aşkı ve muhtemelen odadan odaya ne yaptığınızı kontrol ederek sizi takip edecek. Çok zeki ve meraklı bir cins olan Somali, evinizin her yerini keşfetmeyi ve aramayı sever. Bazen, yaramaz olabilirler. Suya hayranlık duyuyorlar ve bazıları su musluklarının nasıl açılacağını bile çözecekler. Ayrıca dolap ve çekmeceleri açmakta çok başarılılar ve genellikle gizli saklanma yerlerine sahip oldukları için onları içlerinde uyurken bulabilirsiniz. Genellikle diğer kedi ve köpeklerde iyidirler ve her yaştan çocuklarda iyidirler.

 

                    Somali sizin için uygun mu? Onlara çok dikkat edebilecek bir aile için mükemmeldirler. Yüksek enerjili bir cins istemeyen veya başaramayan biri için doğru seçim değildir. Uzun tüylü bir kedi olmasına rağmen bakımı kolaydır. Uzun tüylü cinslerin çoğunun günlük bakıma ihtiyacı var ve sürekli akıyor, ancak Somali'nin tüyü sadece haftada bir kez tımar ve yılda sadece iki kez dökülüyor. Bir Somali'ye karar verirseniz, ancak onları uzun süre yalnız bırakmak zorunda kalırsanız, o zaman onları şirkette tutmak için bir arkadaşı olmalıdır. Egzotik bakışları ailenizi ve arkadaşlarınızı etkileyeceğinden emin ve yabancılarla uğraşmayı umursamadıkları için bir konuşma konusu olacağından eminler. Genellikle sağlıklı bir cins fakat diş problemlerine yatkınlar.

İlgili Bloglarımız

Yorumlar

Yorum Yazınız