Bilgilendirme

Blog sayfamızda yer alan reklamların geliri Sahipsiz sokak hayvanlarına mama olarak dağıtımı yapılcaktır.Sizde reklam vermek için info@aktifpet.com mail atabilirsiniz.Ayrıca mama bağışı için tarafımıza mail atabilirsiniz.Sokak hayvanlarına gönderdiğiniz mamalar aktifpet olarak kar marjı olmaksızın geliş fiyatına gönderilcektir.


Devon Rex Kedisi

2019-08-06 13:01:47 0 Yazar: Aktifpet Okundu: 1171
Devon Rex Kedisi

Devon Rex ilk 1959'da Devonshire İngiltere'de görüldü. Çok egzotik elf benzeri özellikleri onlara peri pixie veya yabancı kedi adını kazandırdı. İnce, orta boyutlu kedilerdir, yuvarlak gözlere ve küçük yumurta biçimli kafalarına alçak basılmış büyük kulaklara sahiptirler, ancak en çok değer verdiği şey dalgalı kısa kıvırcık saçlarıdır. Ceketleri diğer ırkların koruyucu tüylerinden yoksundur ve yalnızca her ikisi de birbiriyle bağlantılı olmasa da, bir Cornish Rex'inkine benzer şekilde, yıkama yüzeyi görünümü veren, kıvrılan kürk gibi yumuşak bir tabaka içerir. Devon Rex'in paltosunun kıvrılmasına neden olan genetik mutasyon, bıyıklarının kıvrılmasına da neden olarak, çok kısa bıyıklara sahip olduklarını veya hiç bıyık bırakmadıklarını göstermektedir. Hafif gövdeleri ve uzun bacakları, Devon'daki her odadaki en yüksek yeri işgal etmeye çalışacak mükemmel jumper'lar yapar.

 

Devon çok cana yakın ve insan odaklı bir kedi, ancak genellikle tek kişilik bir kedi. İçlerinde oldukça büyük yaramaz çizgiler var ve dikkatli olmazsanız her türlü yiyeceği çaldığınız için çok iyi not aldılar. Onların kişiliği çok köpek gibidir ve Devon yaptığınız her şeye dahil olmak isteyecektir. Kısa saçları, her zaman sizin üzerinizde olacak güzel ve sıcak bir yer bulmalarını sağlar. Getir, oynamayı, tasmalı yürümeyi ya da köpekler için ortak olan "atla" ve "atla" gibi numaralar yapmayı öğretebilecek çok akıllı bir cins.

 

Devon Rex sizin için uygun mu? Kısa saçları bakımlarını kolaylaştırıyor, ancak dökülmemeleri efsane. Kürkleri kısa ve görülmesi kolay olmamakla birlikte, diğer ırklar kadar dökerler. Hipoalerjenik oldukları da doğru değil. Çocukları ve diğer hayvanları, aileler için mükemmel kılanlar konusunda iyidirler. Onlar çok aktif bir cins, yani eğer bir duvar çiçeği arıyorsanız, Devon sizin için değil. Devon Rex, genellikle tek bir kişiyle bağlanan çok egzotik ve arkadaş canlısı bir kedidir. Onların eğlenceli kişilikleri sizi saatlerce eğlendirir.

İlgili Bloglarımız

Yorumlar

Yorum Yazınız