Bilgilendirme

Blog sayfamızda yer alan reklamların geliri Sahipsiz sokak hayvanlarına mama olarak dağıtımı yapılcaktır.Sizde reklam vermek için info@aktifpet.com mail atabilirsiniz.Ayrıca mama bağışı için tarafımıza mail atabilirsiniz.Sokak hayvanlarına gönderdiğiniz mamalar aktifpet olarak kar marjı olmaksızın geliş fiyatına gönderilcektir.


Ragdoll Kedisi Özellikleri

2019-08-06 12:58:24 0 Yazar: Aktifpet Okundu: 7273
Ragdoll Kedisi Özellikleri

Ragdoll ilk olarak1960'larda Ann Baker tarafından yetiştirildi. Ragdoll ismi, ırklarıntoplandığında bez bebek gibi topallama eğiliminin ilk üyelerinden geldi. Mavigözlü Ragdolls, büyük, ağır kemikli ve tam boylarına ulaşması yaklaşık üç yılsüren kaslı kedilerdir. Maine Coon Cats gibi Ragdolls'e bazen nazik devlerdenir ve otuz kilo kadar kilo alabilir, ancak 15 ila 20 pound erkekler içinortalamadır. Dişiler genellikle 10 ila 15 pound ağırlığında çok daha küçük olmaeğilimindedir.

 

Ragdolls son derecekibar, arkadaş canlısı ve sevgi dolu kedilerdir, ancak Ragdolls bazen kediolduklarını bilmiyor gibi görünmektedir ve kendilerini evcil hayvan olarakdeğil arkadaşınız olarak görmektedir. İnsanların yanında olmayı severler veseninle uyumayı severler. Eve geldiğinde seni kapıda karşılayacaklar ve evinetrafında seni takip edecekler. Onlar oyun oynamak için öğretilebilecek çokzeki kedilerdir. Oynamaya bayılırlar ve sade ev eşyaları ile saatlergeçirirler. Sevgisini arzuluyorlar, bu yüzden onlara çok dikkat edebilecekaileler için mükemmeller. Onlar çocuklar, köpekler ve diğer kedilerle iyi.Ragdolls'un kesinlikle iç mekan kedileri olduğu belirtilmelidir. O kadar samimive kibarlar ki kendilerini savunmayacaklar.

 

Tüm Ragdolls beyazdoğar ve iki yaşına kadar tam renklerini geliştirmez. Orta ila uzun tüylükedilerdir, ancak katlarının bakımı kolaydır ve paslanmayı önlemek için haftadasadece bir kez taramayı gerektirir. Kürklerinin, tavşan kürkleri kadar dokunmakadar yumuşak olduğu söylenir ve mavi, fok, çikolata, lila ve kırmızı gibiçeşitli renklerde bulunur.

 

Ragdoll, cana yakın,sevgi dolu ve sadık bir kedi isteyen ve onlara ihtiyaç duydukları dikkativerebilecek zamanı olan herkes için mükemmel bir kedidir. Pençelerini aslaöfkeyle kullanmazlar, onları çocuklu olanlar için mükemmel yaparlar, ancak bu,dışarıda izin verilirse hayatta kalamayacakları anlamına gelir. Ragdoll büyüksağlık sorunları olmayan doyurucu bir cins. Öyleyse kedi yerine bir arkadaşarıyorsanız, bir Ragdoll daha mükemmel bir seçimdir.

Anahtar Kelimeler: kedi ırkları, ragdoll kedisi

İlgili Bloglarımız

Yorumlar

Yorum Yazınız