Egzotik Stenografi kedisi

2019-08-06 13:05:42 0 Yazar: Aktifpet Okundu: 657
Egzotik Stenografi kedisi

Egzotik stenografi bazen tembel kişinin Farsça olarak adlandırılır, çünkü paltoyu zor kullanmadan Persli bir görünüşe ve kişiliğe sahiptir . Egzotik stenografi, 1950'lerde Amerikalı stenografi yetiştiricileri onları gizlice Perslerle yetiştirdiğinde ortaya çıktı. Bu melez Amerikan Shorthairs, onları diskalifiye edecek yeni cins standartları için zorlayan birçok ASH Damızlığını kızdırdı. Asılsız, bir damızlık onların yeni bir ırk olarak tanınması için zorlamaya başladı ve 1966'da CFA tarafından Egzotik Stenografi olarak tanındı.

 

Egzotik genellikle 10-12 kilo ağırlığında, orta büyüklükte bir kedi. Kompakt, güçlü yapılı gövdeleri yuvarlak bir görünüme sahiptir ve büyük yuvarlak gözlere sahip büyük kafalarıyla birlikte burunlara itilen küçük bir yassıya sahiptir ve bu da onlara tatlı bir davetkar görünüm verir.

 

Egzotikler kolay gidiş kişilikleri için not edildi. Onlar aileleriyle ilişki kurmayı seven gerçek kucak kedileri. Özellikle kedi isteyen olmasalar da, Exotic'ler yalnız kalmaktan hoşlanmazlar. Odadan odaya sizi takip etmeye ya da onlara dikkat edene kadar önünde oturmaya meyillidirler. Tüm yaşamları boyunca eğlencelidirler ve bir Farsça'dan daha enerjik olma eğilimindedirler. Diğer kediler, köpekler, her yaştan çocuklar için iyidirler ve genellikle yabancılar çevresinde rahattırlar.

 

Egzotik sizin için doğru mu? Adlarının da söylediği gibi, çok egzotik görünümlü bir kedi. Hemen hemen herkesi etkileyebilecek kesin kişilikleri var. Exotics, yalnız kalmaktan hoşlanmadıkları için aileler için en iyisidir. Eğer bir Egzotik istiyorsanız ve sık sık gidecekseniz, o zaman bir arkadaşı olmalı ya da en azından bir radyo açık bırakmalılar. Büyük bir artı, kürklerinin bir Farsça gibi kaymadığıdır, bu yüzden her gün fırçalanmaları gerekmez. Exotics'e kedi dünyasında en iyi saklanan sır denildi. Bir Farsça'nın en iyi özelliklerinden hiçbiri kürkle uğraşmak zor olmadan. Egzotik gerçekten hemen hemen herkes için mükemmel bir kedi.

İlgili Bloglarımız

Yorumlar

Yorum Yazınız