Ragdoll Kedisi Özellikleri

2019-08-06 12:58:24 0 Yazar: Aktifpet Okundu: 2179
Ragdoll Kedisi Özellikleri

Ragdoll ilk olarak 1960'larda Ann Baker tarafından yetiştirildi. Ragdoll ismi, ırkların toplandığında bez bebek gibi topallama eğiliminin ilk üyelerinden geldi. Mavi gözlü Ragdolls, büyük, ağır kemikli ve tam boylarına ulaşması yaklaşık üç yıl süren kaslı kedilerdir. Maine Coon Cats gibi Ragdolls'e bazen nazik devler denir ve otuz kilo kadar kilo alabilir, ancak 15 ila 20 pound erkekler için ortalamadır. Dişiler genellikle 10 ila 15 pound ağırlığında çok daha küçük olma eğilimindedir.

 

Ragdolls son derece kibar, arkadaş canlısı ve sevgi dolu kedilerdir, ancak Ragdolls bazen kedi olduklarını bilmiyor gibi görünmektedir ve kendilerini evcil hayvan olarak değil arkadaşınız olarak görmektedir. İnsanların yanında olmayı severler ve seninle uyumayı severler. Eve geldiğinde seni kapıda karşılayacaklar ve evin etrafında seni takip edecekler. Onlar oyun oynamak için öğretilebilecek çok zeki kedilerdir. Oynamaya bayılırlar ve sade ev eşyaları ile saatler geçirirler. Sevgisini arzuluyorlar, bu yüzden onlara çok dikkat edebilecek aileler için mükemmeller. Onlar çocuklar, köpekler ve diğer kedilerle iyi. Ragdolls'un kesinlikle iç mekan kedileri olduğu belirtilmelidir. O kadar samimi ve kibarlar ki kendilerini savunmayacaklar.

 

Tüm Ragdolls beyaz doğar ve iki yaşına kadar tam renklerini geliştirmez. Orta ila uzun tüylü kedilerdir, ancak katlarının bakımı kolaydır ve paslanmayı önlemek için haftada sadece bir kez taramayı gerektirir. Kürklerinin, tavşan kürkleri kadar dokunma kadar yumuşak olduğu söylenir ve mavi, fok, çikolata, lila ve kırmızı gibi çeşitli renklerde bulunur.

 

Ragdoll, cana yakın, sevgi dolu ve sadık bir kedi isteyen ve onlara ihtiyaç duydukları dikkati verebilecek zamanı olan herkes için mükemmel bir kedidir. Pençelerini asla öfkeyle kullanmazlar, onları çocuklu olanlar için mükemmel yaparlar, ancak bu, dışarıda izin verilirse hayatta kalamayacakları anlamına gelir. Ragdoll büyük sağlık sorunları olmayan doyurucu bir cins. Öyleyse kedi yerine bir arkadaş arıyorsanız, bir Ragdoll daha mükemmel bir seçimdir.

Anahtar Kelimeler: kedi ırkları, ragdoll kedisi

İlgili Bloglarımız

Yorumlar

Yorum Yazınız