Köpeğiniz arabalardan korkarsa ne yapmalı?

2019-07-15 13:35:31 0 Yazar: Aktifpet Okundu: 216
Köpeğiniz arabalardan korkarsa ne yapmalı?

      Köpeğinizin araç sesiyle güvende olmasını sağlayın, çünkü arabalardan korkan bir köpeğin olması sorunlu olabilir.

 

        Köpeğiniz arabalardan korkuyorsa ve bu sorunu çözmek istiyorsanız, sakin olun, zorlamayın, ancak rahat hissettiğinden emin olarak yavaşça arabalara yakın olmaya maruz bırakın.

 

          Çok fazla köpek arabada olsa da arabadan korkuyor. ya da sadece yolda tarafından acele arabaların sesinden. Bu davranış travma sonrası stres ile karşılaştırılma eğilimindedir, fakat her zaman değil. Ama bunun hakkında bir şeyler yapabilirsin. Bu makalede okuyun ve köpeğinizin arabalardan korkması durumunda ne yaptığınızı öğrenin.

 

Köpeğinizin araba korkuyorsa adım adım yöntemi

Köpeğiniz arabalardan korkuyorsa sakin olun

Köpeğinizin arabalardan korktuğunu zaten biliyorsanız ve bir araba her geçtiğinde her seferinde biraz tedirgin olabilirseniz, bu yalnızca köpeğiniz için daha da kötüleşir. Sessizken samimi bir sesle konuşmalısın . Gülümse ve sakin ve kendine güvendiğini ve muhtemelen ona da bakacağını göster.

 

Patlama

Bir köpeği okşamak bir ödül ve onu nasıl algılayacağına göre. Köpeğinize dokunursanız, davranışında yanlış bir şey yapmadığına inanacaksınız ve bu durumda olduğunuzda cevabını güçlendirecektir.

 

Azarlama

Korku, her hayvanın ve insanın hissedebileceği bir şeydir. Köpeğinizi azarlarsanız , daha da kötüye gider ve daha da korkmuş hisseder. Daha da kötüsü, sizi bir arabanın sesini duyduklarında aldıkları aynı kötü hisle bağlamaya başlayacaklar.

 

Sadece köpeğini seninle daha da gerginleştirir. Köpeğiniz sizinle her zaman rahat hissetmeli ve tehdit altında hissetmemelidir.

 

Zorlama

Korkunun üstesinden gelmenin en iyi yolunun bununla yüzleşmek olduğu söyleniyor. Fakat bütün insanlar için çalışmaz, hayvanlarla da çalışmaz. Korkularına maruz kalmaya zorlamak hakkında çok fazla düşünmeyin. Yardım etmeyecek, ancak işleri daha da kötüleştirmeye yardımcı olacak.

 

Arabaların sesini daha yaygın hale getirin

Büyük bir şehirde yaşıyorsanız, çok sayıda araba içeren çok yoğun bir yolun kenarında yaşayabilirsiniz. Sesleri daha net çıkması için pencereleri açarak bu sesleri hayatınızın doğal bir parçası haline getirmeye çalışın.

 

Tüm pencereleri aynı anda açmayın. Bütün hafta sadece bir tane açık tutmaya çalış. Sonra hepsi açılıncaya kadar başka bir tanesini açabilirsiniz.

 

Bu işlem sırasında köpeğinizin tepkilerini izleyebilecek ve gürültüye alıştığını görebileceksiniz. alışıp alışmadığını veya korkusunu şiddetlendirip etkilemediğini görebilirsiniz. Bir pencere açacaksanız ve henüz bunun için hazır olmadığını görüyorsanız, diğerini açmadan önce biraz daha bekleyin.

 

Arabaları olan yerlere götür

Bunu yaparsanız, sizden belirli bir mesafedeki araba olduklarından emin olun. Arabaları biraz uzakta görebileceğiniz ve duyabileceğiniz yoğun bir yere yakın bir parka ya da yola gidin. Ama köpeğinizin sinirlendiğini görürseniz, çok uzun süre orada kalmayın. Haftada sadece iki veya üç kez yarım dakika yapmak bunun için mükemmel bir terapi olacaktır.

 

Daha az korktuğunu görebiliyorsanız, orada her gün biraz daha uzun süre kalabilirsiniz.

 

Köpeğinizin arabalardan korkuyorsa bir komut bulun

 

Köpeğinizin trafiğe yakın olduğunuzda bir komutu anlamasını sağlayın. Odaklanmasına ve üzerinde yoğunlaşmasına izin vererek, etrafta araba olduğunu ve korkularının üstesinden gelmeye yardımcı olacağını unutacak .

 

Araba ile sürüş korkusu

Köpeğinizin sürüş korkusu varsa, koşumun rahat olduğundan ve fazla sıkmadığından emin olun . Bir taşıma kutusuna koyarsanız, doğru boyutta olduğundan emin olun.

 

arka koltukta koşum köpek

Pencereleri açarak köpeğinizin dengesiz hale gelmemesini ve taşıma kutusunun da temiz hava almasını sağlayın. Bununla birlikte, arabada bir hava spreyi kullanmayın, çünkü normalde hasta edebilecek güçlü kokular yayar.

 

Eğer gergin ve gerginse, onu arabaya zorlama. İlk önce onu sakinleştirmek ve eğitmek daha iyidir. Daha sonra muamele etmek yoluyla sessizken oturmayı ve arabadan çıkmayı öğrenir. Bu şekilde, otomobili olumlu bir şeyle birleştirmeye başlayacaktır.

 

Bu yüzden endişelenme. Eğer sinyalleri anlarsanız ve ona çok dikkat gösterirseniz, köpeğinizin sahip olabileceği korku veya travma ile çalışabilirsiniz. Köpeğiniz arabalardan korkuyorsa, aynısı aynıdır. Çaba gerektirir, ama kesinlikle buna değer.

Yorumlar

Yorum Yazınız