Bu buruşuk köpekleri duydunuz mu?

2019-07-15 13:16:14 0 Yazar: Aktifpet Okundu: 826
Bu buruşuk köpekleri duydunuz mu?

Bazı buruşuk köpek türleri vardır. Her ne kadar kırışıklıklar bazı insanlar için çirkin olsa da, sahipleri muhtemelen onlardan çok mutludur.

Buruşuk köpek kelimelerini duyduğunuzda, Shar Pei'yi düşünüyor olabilirsiniz. Bununla birlikte, dünyada eğlenceli olan ama sevimli kırışıklıklar olan tek ırk değildir. Bugün, sizi şaşırtabilecek buruşuk köpeklerden bazılarıyla tanıştırıyoruz.

Shar Pei


Bu, Buruşuk Köpeklerin Kralı. Listeye başlamak için bundan daha iyi bir köpek yok. Bu cins köpek - yukarıdaki resmi mevcut- Çin'den geliyor. Kırışıklıklarının kökenine ilişkin henüz bir açıklama yok ve mevcut en tatlı, en güzel köpeklerden biri.

Büyüdükçe kırışıklıklarını yitirmiş gibi görünseler de, yüzleri yavru olduklarında olduğu gibi tatlı kalırlar. Buna rağmen, başka hiçbir köpeğin cinsinden daha fazla kırışıklığı yoktur.

Bordeaux Mastiff

Bordeaux Mastiff en buruşuk köpek ırklarından biridir

Shar Pei ırkının bir numaralı olarak seçilmesinin nedeni , vücudun her yerine buruşmuş olmalarıdır. Bununla birlikte Bordeaux Mastiff, özellikle yüzlerinin çevresinde ve boynunda birçok kırışıklığa sahiptir .

 

Yavru olduklarında, bu kırışıklıklar daha belirgindir ve yetişkinliğe kadar orada kalırlar. Köpek büyük ve sert gözükse de, kırışıklıklar onlara yumuşak bir görünüm verir. Köpeğin doğasını mükemmel bir şekilde yansıtırlar, çünkü sakin ve arkadaş canlısı oldukları bilinmektedir.

TAZI

Kan köpekleri en iyi uzun kulakları ile bilinir, fakat buruşuk köpeklerden biridir.

Kan köpeğinin kırışıklıkları, özellikle kulakları çok belirgin olduğu ve her şeyden daha fazla öne çıktığı için pek çok kez fark edilmedi. Bununla birlikte, boyunları, yüzleri, kulakları ve vücutları asil , buruşuk bir ciltle kaplanır ve onlara asil bir görünüm kazandırılır.

 

Tatlı görünümleri ve sakin, arkadaş canlısı doğası gereği, iyi kurtarma veya terapi köpekleri olabilirler.

 

Puglar

Puglar küçük boyutları ve büyüleyici kişilikleriyle tanınırlar

Bundan daha sevimli bir köpek gördün mü? o halde en seçkin olduğunu , kendi küçük boyutu, kısa burun ve çıkıntılı gözler, onların buruşuk cilt onlara daha da çekici hale getiriyor

 

Çünkü evcil hayvan olarak sahip olmak hoş bir hayvan olduğunu onlar vardır sevgi dolu ve neşeli. Bu köpekler çocuklarda iyidir. Ama egzersiz yaparken onları yanınıza almak istiyorsanız, size ayak uyduramazlar.

 

Fransız Bulldog

 En bilinen buruşuk köpeklerden biridirBu köpekler büyüleyici ve canlı kişilikleri nedeniyle iyi evcil hayvanlardır.

Sonunda, Fransız Bulldog var. Bu sevimli cins, onları gören herkesin dikkatini çeker. İlk fark edebileceğiniz şeyler pürüzsüz tenli ve sivri kulaklı tombul gövdeleri olsa da , yüzlerinin çok özel görünmesini sağlayan sevimli kırışıklıklar ile dolu olduğunu fark edebilirsiniz .

 

Bir hayvan olarak sahip olmak için ideal bir cins çünkü çok canlı ve eğlenceli. Bunlar yavru olarak çok şirin . Ancak kısa burunları nefes sorunlarına neden olabilir.

 

Bu buruşuk köpeklerden birini hiç yaşadın mı? Yeni bir evcil hayvan almayı düşünüyorsanız, hepsinde ortak olan bir şey olduğunu aklınızda bulundurun: Sessiz ama mutlu varlığınız.

AKTİFPET.COM TELİF ..Bu yayındaki içerik sadece bilgilendirme amaçlı sunulmuştur. Bu bilgiler hiçbir şekilde teşhis koymayı veya kalifiye bir profesyonelin çalışmasının yerine geçmeyi amaçlamamaktadır. Bunun için güvenilir bir uzmana başvurmanızı öneririz.

İlgili Bloglarımız

Yorumlar

Yorum Yazınız