Kedi ajerjisi olabilir misiniz ? Kedi alerjisi belirtileri ve Çözümü

2019-05-05 13:14:49 0 Yazar: Aktifpet Okundu: 413
Kedi ajerjisi olabilir misiniz ? Kedi alerjisi belirtileri ve Çözümü

İçinizde çılgınlar gibi kedi sevgisi var ama gülün dikeni canınızı yakacak mı acaba ? Kedi sahibi olmadan önce kedilere karşı bir alerjiniz olup olmadığınızı bilmekte fayda var. Ortalık hevesle alınmış ardından ev sakinlerinden birinin alerjisinin nedeni ile sokağa bırakılmış hayvanlarla kaynıyor. Sahiplenmeden önce kediye alerji olup olmadığınızı test etmeniz hem sizin için hem sahipleneceğiniz can için hayat kurtarıcı olacaktır.


Vücudunuzdaki tepkiler gerçekten sadece kediye karşı mı ?


Psikolojik olarak insanlar evlerinde veya ortamlarında bir değişiklik olduğunda ortaya çıkan bütün sorunları o değişen şeye yüklerler. Eve gelen yeni kedi ile insanlar hemen huylanmaya başlarlar, oysa bir çok araştırma göstermiştir ki insanların kedi alerjisi nedeniyle gittiklerinde aslında ev tozuna ve küfüne karşı alerjileri olduğu ortaya çıkmıştır. Asıl alerji kaynağınız kedi olmayabilir. Kedinin gelmesi ile evin kuytu köşesine giren kediciğin ortaya çıkardığı tembelliğinizin ürünü tozlar olabilir. Hiç kızmayın bana şimdi, en büyük alerji sebebi tozdur ve evinizde kedi bakacaksanız evin dört bir yanının temizlenmesi gerekir sürekli yoksa kediniz sizin yerine kürkü ile paspaslayacaktır tozlu yerleri. Sizde evham yapacaksınız acaba kedi alerjim mi var diye.


Elbette uzman bir hekimin kontrolünden geçip neye karşı alerjinizin olduğunu öğrenmek en akıllıcası olacaktır, lakin derseniz ki alerji testleri ile uğraşamam en basit test yöntemi kedisi olan başka titiz birinin evine misafir olmak. Orada da gözleriniz yaşarıp, kaşıntı, deride kabarıklık, nefes almada zorluk yaşıyorsanız bir ihtimal kedi sizin için ideal bir ev hayvanı olmayacaktır.

Bu yayındaki içerik sadece bilgilendirme amaçlı sunulmuştur. Bu bilgiler hiçbir şekilde teşhis koymayı veya kalifiye bir profesyonelin çalışmasının yerine geçmeyi amaçlamamaktadır. Bunun için güvenilir bir uzmana başvurmanızı öneririz.

İlgili Bloglarımız

Yorumlar

Yorum Yazınız