Yaşlı Kediler Hakkında

2019-03-14 00:47:41 0 Yazar: Aktifpet Okundu: 375
Yaşlı Kediler Hakkında

      Bir kedi yaşlandıkça cildi elastikiyetini yitirmeye başlar ve kuru ve incelir ve tahriş ve enfeksiyona daha yatkın hale gelir. Yaşlanan kedi için cildin üstünde ve / veya altında topaklar ve şişlikler daha yaygın hale gelir.

Bakım alışkanlıkları daha az vicdani hale gelir (çoğu kez obezite veya artrit gibi diğer fiziksel rahatsızlıklar nedeniyle), bu da koku, kepek, saç paspasları (özellikle uzun tüylü kedilerde) ve diğer cilt durumları ile sonuçlanır. Pençeleri çoğu zaman daha kalın, daha kırılgan ve fazla büyümüş hale gelir (genellikle kıvrılır ve ayağının alt kısmına kazılır). Yaşlı kediler pençelerini geri çekme konusunda daha büyük zorluklar yaşadıklarından, özellikle halıda, herhangi bir elyafın içinde yakalandıklarında takılabilirler.

İşaretler: Kepek veya pullanan cilt; kesintisiz çizilme, vücut kokusu; saç dökülmesi veya paspas; garip büyüme veya cilt renk değişikliği.

İlişkili Hastalıklar / Bozukluklar / Koşullar: Obezite; Kanser veya iyi huylu tümörler; veya paraziter istila.

Bu yayındaki içerik sadece bilgilendirme amaçlı sunulmuştur. Bu bilgiler hiçbir şekilde teşhis koymayı veya kalifiye bir profesyonelin çalışmasının yerine geçmeyi amaçlamamaktadır. Bunun için güvenilir bir uzmana başvurmanızı öneririz.

İlgili Bloglarımız

Yorumlar

Yorum Yazınız