Muhabbet kuşları nasıl görünüyor?

2021-01-27 12:37:22 0 Yazar: Aktifpet Okundu: 164
Muhabbet kuşları nasıl görünüyor?

Muhabbet kuşları yedi ile sekiz inç uzunluğundadır ve doğal yeşil bir gövde rengine sahiptir, kanatlarının bir kısmı sarı ve sonra kenarları siyahtır. Karışık üreme sayesinde çeşitli renk varyasyonları olmasına rağmen.

Yetişkin muhabbet kuşlarının yanaklarında küçük mor lekeler ve boğazlarının yanlarında üç koyu leke vardır. Genellikle muhabbet kuşlarının uzun koyu mavi kuyrukları vardır ve kenarları sarı renktedir. Mavimsi gri bacakları ve ayakları vardır veya cinsiyete göre bazen kahverengi renklidir.

Tahılları veya burun delikleri mavi veya mor renktedir, bazı muhabbet kuşlarında ayrıca muhabbet kuşunun cinsiyetine bağlı olarak pembe bir dokunuşla beyaz veya kahverengi tahıl bulunur. Genç dişi muhabbet kuşlarının genellikle tebeşirli beyaz tahılları veya burun delikleri vardır ve albino erkeklerin yaşamları boyunca morumsu-pembe tahılları vardır. Muhabbet kuşu tüyleri genellikle UV ışığında parlar.Ahşap bir nesne üzerinde oturan iki muhabbet kuşu.

Muhabbet kuşları, birçok renk çeşitliliği nedeniyle çok popülerdir aslında, onları özel kılan pek çok şeyden biridir. Muhabbet kuşlarının renkleri açık yeşilden lutino rengine ve hatta griye kadar değişir.

Renkler muhabbet kuşlarını sadece insanlar için değil, çiftleşme mevsiminde eşleri için de çok çekici kılar. Renkleri genellikle parlaktır ve çiftleşme ve genetik yapıları ile belirlenir.

Yorumlar

Yorum Yazınız